Loutkové výpravy podle návrhů

15.08.2023

Od začátku roku 2017 jsem spolupracoval s loutkovou scénou Bajka Těšínského divadla v Českém Těšíně a vyrobil pro ně, na základě návrhů dodaných výtvarníkem, několik inscenací. Byla to pro mně obrovská zkušenost a skutečná výzva.


POHÁDKA PRO PEŘINU

Moc krásný a milý příběh, který napsala Hanka Volkmerová a zrežíroval Tomáš Volkmer, který byl zároveň výtvarníkem inscenace. Loutky byly vyrobené z molitanu a byla to má první zakázka v tak velkém rozsahu. Vyráběl jsem ji ve své tehdejší mini garsonce. Moc příjemná spolupráce :)

Inscenace měla už svou derniéru. 

Oficiální web inscenace:
https://www.tdivadlo.cz/hra/pohadka-pro-perinu
SNĚHOVÁ KRˇÁLOVNA

Tento kouzelný pohádkový Andersenův příběh zrežírovala Marie Míková a scénu s loutkami navrhla Zuzana Štancelová. Realizace probíhala během prázdnin 2017 v malé dílničce na chalupě u rodičů. Inscenace byla z nejnáročnějších, které jsem tehdy vyrobil. V inscenaci se také střídalo několik druhů loutek - od maňásků, manekýnů, až po krásné plošné loutky a muppet.

Inscenace měla už svou derniéru.  

Oficiální web inscenace: 
https://www.tdivadlo.cz/hra/snehova-kralovnaPINOKIO

Collodiho příběh o Pinokiovi nejspíše znáte se současného filmu na Netflixu. Inscenaci těšínského divadla režírovala Petronela Dušová, výtvarníkem scény byl Miroslav Duša a výtvarníkem loutek Jana Pogorielová - Dušová. Do této inscenace bylo potřeba vytvořit loutky, které byly vesměs řezbované.  Dále jsem realizoval drobné dekorace a rekvizity včetně kostýmků na loutky. Požadavky na realizaci byly přísnější a výroba se přesunula do tehdejšího ateliéru Divadla Loutkový svět v ZŠ gen. Píky.

Inscenace mi dala další řadu zkušeností do mého profesního života. Byla to zároveň poslední spolupráce s divadélkem Bajka, protože jsem se chtěl více věnovat svému divadlu Loutkový svět.

Inscenace měla už svou derniéru.  

Oficiální web inscenace:
https://www.tdivadlo.cz/hra/pinokio-cz